Acer Laptop Cpu Fan değişimi

Acer Laptop ve Bilgisayar soğutucu fan değişimi, tamiri ve bakımları servisimizde garantili yapılmaktadır. Acer Laptop ve Notebook fanı bilgisayardan sıcak havayı emerek bilgisayarın daha soğuk kalmasını ve daha hızlı olmasını sağlayan bir soğutucudur.

Acer Lapto Cpu Fan değişimi ve Fan BakımıBir bilgisayar ne kadar soğuksa o kadar hızlı performans göstermektedir. Acer Laptop fan, işletim sistemi kendiliğinden soğumasını sağlayamıyorsa devreye girmektedir.

Laptop soğutucularının amacı hem bilgisayarların aşırı ısınmasını önlemek hem de kullanan kişiyi hissedilen sıcaklıktan doğacak rahatsızlık hissinden korumaktır.

Laptop neden sürekli fan açar?
Laptop fanı nerede bulunur?
Laptop fan sistemi nasıl çalışır?
Laptop fan temizliği nasıl yapılır?

Acer Laptop fandan neden ses gelir?

Fanın uzun süre bakımının yapımaması fanın çok çalışamsından dolayı bozumasından dolayı kaynaklanmaktadır. bu durunda olan Acer bilgisayarın gerekli bakımları yapılarak ses, ısınma ve bir çok sorun kendiliginden ortanan kalkmaktadır.

Acer Laptop fanının çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Acer Laptop fanın çalışıp çalışmadığını anlamak için kulağını hava çıkış ızgaranın yanına götür. Mutlaka fan sesini duyar veya dışarıya çıkan havayı hissedersin. İsterseniz bir video veya bir oyun aç. Oyunda fanlar mutlaka çalışır.

Fan temizliği ne kadar? Acer Laptop fan temizliği ve termal macun yenileme ile komple bakım hizmetinin fiyatı 180 tl den başlamaktadır.

Bir fan aktif veya pasif soğutma yöntemi ile çalışabilir. Aktif soğutucular hava ve sıvıyı, ısıyı laptoptan çabukça uzaklaştırmak için kullanırlar. Pasif soğutucular ise, artan pasif hava akımını ile ısıyı uzaklaştırırlar.

Aktif soğutucular laptop çevresindeki hava akımını sağlamak için küçük fanlar kullanırlar. Birçok soğutucu güç adaptörü kullanımını destekler, ancak genellikle güçlerini laptopların USB’lerinden çekerler.

Bazı aktif soğutucular ısıyı laptopun alt kısmından çekerler, bazıları ise tam tersi şekilde çalışarak makinaya soğuk hava üfleyerek çalışırlar. Fan hızı otomatik ya da manuel olarak ayarlanabildiği gibi, sabit bir hızla çalışanları da bulunmaktadır. Pasif soğutucular bilgisayarlar için pek tavsiye edilmez, aşırı ısınmaya sebep olabilirler.

Etiketler: Acer Fan - Acer Cpu Fan - Acer Soğutucu Fan - Acer Fan değişimi - Acer Notebook Fanı - Acer Laptop Fan