Acer Laptop Batarya ( Pil )

Acer Yeni ve eski tüm modellerin bataryaları firmamızda bulunmaktadır.

Daha ekonomik ve daha uzun çalışan kaliteli muadil batarya veya orijinal bataryaları tercih ediniz Ankara Acer servisi olarak Acer Muadil ve orijinal bataryalar bulunmaktadır. Firmamıza gelerek alabir veya telefonla arayarak modelini söylediginizde stok durumu ve fiyatı hakkında bilgisini personelimiz tarafından verilir.

Acer Laptop Batarya

Etiketler: Ankara Acer Batarya - Acer Laptop Batarya satışı - Acer Notebook Batarya - Acer Orjinal batarya fiyatı

Laptop batarya ne kadar gider?

Piyasada veya internete satılan pillerin kapasiteleri (Güç) ortalama, 4400 mAh (Batraya içerisinde 4 ad. pil vardır, 8800 mAh batarya içerisinde ise 6 ile 8 ad. pil bulunmaktadır.) arasında değişmektedir. Yüksek mAh kapasite değerine sahip piller, daha uzun süre şarj olmadan bilgisayarınızı çalıştırırlar. Yüksek kapasiteye sahip dizüstü bilgisayara, düşük kapasiteli bir pil varsa veya takılırsa süre olarak istediğiniz performansı almanız mümkün değildir.

Laptop batarya bozuk olduğunu nasıl anlarız?

Ortalama olarak yüzde 100 şarj, kullanılan programlara bağlı olarak yaklaşık üç saat ile altı saat veya daha fazla güç üretmelidir. Bazı modellerde ise bilgisayarınız sizleri bataryanın değişmesi gerektiginin ikazını verecektir. Dizüstü bilgisayarınız adaptöre takılı olmadan sadece beş dk. veya yarım saat gibi çalışıyorsa bu, pilin değiştirilmesi gerektiğini gösteren bir işaret olabilir.

Laptop batarya kullanımı nasıl olmalı?

Acer Laptopu fişe takılı kullanmak Bataryaya zarar vermez, Laptop batarya kapasitesi 100%'e ulaştığında batarya üstünden akan gücü yönlendirecek yani kontrol ederek otamatik olarak şarj kapatacak teknolojiler ile donatılmıştır. Bizim tavsiyemiz Bilgisayarınız kapalı konumda daha uzun ömürlü kullanım için bilgisayarınızı şarjda bırakmamanızı öneriyoruz.

Laptopu pilsiz kullanmak zararlı mı?

Bataryayı Laptoptan çıkarıp doğrudan prizden kullanmak voltaj yükselmesi veya düşmesi, bil hassa ani elektrik kesintisi bilgisayarın çalışırken kapanmasından dolayı donanımlara zarar verme ihtimalı çok yüksek olacağından laptopta maliyeti yüksek onarımlara neden olabilir. Bu ve buna benzer sorunlar için Acer Servis olarak kesinlikle bataryasız laptop kullanımını önermiyoruz.

Laptop batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Laptopunuz % 100 Şarj olana kadar şarj edin daha sonra Şarj Adaptörünü çıkarın ve Bataryanın % 100 olan şarjını tamamen sıfırlayın (boşaltın) % 0 olsun ve bilgisayarınız kendiliginden kapansın. Şar cihazını takın ve bilgisayarı çalıştırmayın. Laptop üzerende şarj lambasından takip ederek tam şarj olduğunda kalibrasyon işlemi tamamlanmış demektir. Bataryanızı daha performansı kullana bilirsiniz.

Yeni alınan laptop batarya nasıl kullanılmalı?

Yeni aldığınız Laptop veya ilk kez kullanmaya başlayacağınız batarya - Pil Laptopa takın ve Laptop kapalı vaziyette iken bilgisayarı yaklaşık 10 - 12 saat şarjda bırakınız. Daha sonra laptopu çalıştırın bataryanın %100 dolmuş olduğunu göreceksiniz. Bataryayı %5 seviyesine kadar deşarj edip tekrar %100 oluncaya kadar şarj ediniz. bu işlem bataryanın hücrelerini aktifleştirecek ve daha performansı çalışmasına neden olacaktır.

Batarya nasıl güçlendirilir?

İşte böyle anlarda batarya ömrünü iki katına çıkarıp, yarı yolda kalmamak isteyenlere Acer Teknik Servisi olarak verecegimiz bir kaç ip ucu

Aşırı ısınmayı önleyin.
Uyurken şarj etmeyin.
Bataryanızı sık sık şarj edin.
Yüzde 100 doluluk gerekli değil.

Acer Laptop Batarya Kullanımı

Ankara Acer Batarya; Bilgisayarlar son yıllarda insanların adeta eli ayağı olmuş durumda. Bilgisayarların herhangi bir hasar görmesi ya da yavaşlaması, herhangi bir sorun çıkartması, insanların da ne yazık ki pek çok işinin yarım kalmasına neden oluyor. Bu durumdan dolayı bilgisayar markası seçerken daha dikkatli olmalı ve bilgisayarlara nazik davranmalıyız.

Acer Laptop Batarya ihtiyaçlarınızda 0312 numaradan bilgi alabilrisiniz.

Bilgisayar markaları arasında en çok bilinen markalardan birisi de Acer’dır. Acer laptoplarda batarya kullanımını çok dikkatli yapmak gerekir. Çünkü bilgisayarların orijinal bataryalarının fiyatları oldukça yüksektir.

Acer laptop batarya kullanımında dikkat edilmesi gerekenler? arasında birinci sırada bataryanın düzenli şarj edilmesidir. Düzenli şarj bataryanın ömrünü uzatır. İkinci dikkat edilmesi gereken konu ise; bataryaların ara sıra şarjdan çıkartılıp kullanılmasıdır. Zaman zaman bataryayı tamamen boşaltarak doldurmak gerekir. Bunun haricinde bataryayı ve bilgisayarı sudan her daim uzak tutmak gerekir. Islak ve nemli ortamlar da bataryaya zarar verir.

Acer laptop bataryanızda herhangi bir arıza çıkması durumunda bizlere başvurabilir ve Acer servisimizden yararlanabilirsiniz. Sorununuzu en kısa sürede en makul fiyatlarla halledebiliriz.